Віола ампельна приваблює квітникарів своїм ефектним виглядом та невибагливістю. З вирощуванням цих квітів упораються навіть новачки.
Можна замовити віолу на https://semenashop.com.ua/138-viola-ampelnaya/, щоб посадити ці витончені квіти на своїй ділянці.
Посадка насіння
Щоб вирощувати віолу із насіння, потрібно приготувати ємності відповідного розміру. Грунт для посадки насіння повинен бути досить пухким, насиченим поживними елементами. Наприклад, можна використовувати суміш із садового ґрунту, торфу та перегною. При вирощуванні ампельних фіалок як однорічні рослини, слід починати посів насіння в другій половині січня. Якщо ж рослини культивуватимуться як дворічні, приступати до посіву необхідно в червні.
Для посіву насіння можна скористатися однією з трьох технік:
- Закопування. При використанні даного методу готуються борозенки завглибшки 5 мм. Відстань між ними має бути 1 см. У борозенки укладається насіння фіалки з проміжками 1,5-2 см. Після цього насіння потрібно засипати ґрунтом, полити, накрити плівкою і поставити в захищене від світла місце. Щоб запобігти розвитку патогенних мікроорганізмів, слід провітрювати ємності двічі на добу, забираючи плівку на 20 хв.
- Поверхнева методика. Даний метод посадки дозволяє отримати сходи в найкоротші терміни, адже паросткам не доведеться долати шар ґрунту над ними. Необхідно полити ґрунт, посадити насіння фіалки із зазначеними раніше проміжками. Далі потрібно діяти згідно з попередньою схемою, з тією лише різницею, що насіння не потрібно засипати ґрунтом.
- Комбінована технологія передбачає присипання посадженого насіння дуже тонким шаром ґрунту (всього 2 мм).
Як тільки проклюнуться перші сходи, необхідно подбати про те, щоб більшу частину дня вони перебували на світлі. Якщо природного освітлення недостатньо, необхідно використовувати фітолампи.
Догляд
Щоб віола ампельна була здоровою та красивою, необхідно забезпечити їй належний догляд, згідно з такими правилами:
- Поливати рослини потрібно щодня помірною кількістю води. Необхідно стежити, щоб земляна грудка не висихала, і в той же час не можна заливати квіти водою.
- Приблизно раз на 20 днів необхідно вносити мінеральні підживлення.
- Фіалка схильна до грибкових захворювань. При появі ознак зараження необхідно прибрати уражені ділянки та обробити квіти фунгіцидом.