Боротьба з бур’янами є найважливішою турботою землеробів, починаючи з фермерів і до дачників, городників. Механічна прополка вимагає великих витрат часу, фізичної праці чи машинного ресурсу, що зумовлює подорожчання кінцевого продукту.
Також цим методом не завжди можна знищити всю бур’яну рослинність. Щоб кардинально вирішити проблему, використовуються гербіциди.
Концепція
Таким терміном називають усі хімічні речовини, здатні впливати на бур’ян. Сама назва у перекладі з латині звучить, як «вбиваю траву». Серед речовин, що використовуються як гербіциди виділяють сульфат міді та заліза, нітрат міді, звичайну кухонну сіль.
Розвиток науки призвів до розробки спеціальних препаратів, які не впливають на культурні рослини та вбивають тільки бур’яни. Також важливо мінімальне накопичення речовин у ґрунті та воді, зерні, плодах, щоб звідти вони не проникали в людський організм.
Для цього були розроблені засоби, які можна використовувати у малих дозах, вони розкладаються у природі, не відбувається накопичення. В даний час як гербіциди використовуються органічні сполуки, варіанти неорганіки, є більш небезпечними і їх застосування знижується.
Важливо врахувати, що щорічно публікуються списки препаратів, допущених до використання. Це з появою нових, більш безпечних субстанцій, старі варіанти виводяться з обігу, підвищуючи екологічну чистоту грунтів і культурних рослин.
Особливості застосування
Основний варіант використання гербіцидів – це обприскування всіх посівних площ з причіпних знарядь, які транспортує трактор, або розпорошення аерозолів, крапель рідини з літальних апаратів. Для індивідуальних ділянок використовують звичайний ранцевий розпилювач.
Тобто застосовується метод суцільного покриття поля. Це пов’язано з виборчою дією знищувача бур’янів, коли культурні рослини розвиваються нормально, а бур’яни активно поглинають склади та гинуть.
Знищення трави вимагає застосування токсичних елементів, тому при складанні розчинів, проведенні заправки баків та розпилення потрібні заходи індивідуального захисту у вигляді рукавичок, костюма, респіратора, окулярів. Не рекомендується влучення складів на відкриті ділянки шкіри. Після проведення процесу потрібно випрати одяг і вимити все тіло, щоб уникнути нагромадження відкладень, які потім можуть потрапити всередину організму.