Приготування їжі на свіжому повітрі – чудовий спосіб гарно провести час, відпочити, поспілкуватися з близькими та друзями, насолодитися соковитим барбекю.
Саме тому якісний і сучасний гриль – must have для дачі, котеджу, заміського дому, заднього подвір’я будинку, виїздів на пікнік та походів.
Функції гриля
На відміну від відкритого мангала, грилі з кришкою дають змогу не лише смажити м’ясо та овочі, а й готувати складні страви. Багато моделей мають функції тушкування, варіння, запікання, копчення. Наявність кришки прискорює приготування. При цьому можна не турбуватися, що їжа згорить чи приготується нерівномірно. Всередині гриля формується оптимальний температурний режим і рівень вологи, тому продукти зберігають поживну цінність, корисні елементи та соковитість.
Різноманіття грилів
Залежно від бренду, розміру, типу конструкції та дизайну, грилі можуть нагадувати казанок зі сферичною кришкою чи повноцінну кухонну плиту. Невеликі портативні моделі, зручні для кемпінгу, пікніків і походів, візуально нагадують прямокутну скриньку. Деякі вироби розраховані на 2-3 особи, інші дозволяють без проблем нагодувати цілу компанію. Грилі професійного типу призначаються для використання в різних закладах громадського харчування. Будь-який тип обладнання можна знайти за посиланням https://grillshop.com.ua/ в магазині Grill Shop – продавця оригінальної продукції Weber, Big Green Egg, Broil King, Napoleon, O-Grill, Char Broil й інших відомих брендів.
Найбільш популярні різновиди грилів за типом розпалювання – вугільні, електричні та газові. У деяких моделях у якості палива використовуються дрова, брикети чи пелети. Основним матеріалом для виготовлення грилів слугує жаростійка сталь. Вона добре витримує вплив високої температури та не перегорає протягом довгого часу навіть за інтенсивної експлуатації. Для підвищення термічної стійкості метал вкривається шаром кераміки. Чавун також гарно витримує вогонь та екстремальний температурний режим, однак має велику вагу, тому з нього виготовляють окремі елементи, наприклад, решітки чи пальники.
Вибираючи гриль, важливо звернути увагу на наступні параметри:
- тип палива;
- рекомендовані умови використання;
- розмір у складеному та розкладеному вигляді;
- комплектацію та наявність аксесуарів для більш зручного готування (підставки, полиці для дров/вугілля/газового балону, сумки для зберігання, гачків для кухонного приладдя та рукавичок, тощо).
Багато виробників випускають не лише грилі, а й все необхідне для барбекю, тому з придбанням потрібних комплектуючих та аксесуарів не виникне проблем.