Створення поверхонь з міцним, довговічним покриттям потрібне для доріг загального користування, садово-паркових територій або на присадибній ділянці.
Крім цього часто потрібна краса подібних споруд. Найкраще такі завдання виконає гранітна бруківка.
Переваги
Гранітна бруківка є блоком із магматичної породи. Тобто сам матеріал сформувався у товщі Землі під дією високого тиску та температури. Результатом такого походження є значна щільність та міцність гірської породи, її довговічність та здатність витримувати значні навантаження.
Бруківка може використовуватися для різних доріг, включаючи ті, що використовуються для руху легкових і вантажних автомобілів. На майданчиках з такого каміння можуть розміщуватися важкі транспортні засоби та будівельні конструкції.
При всіх параметрах міцності бруківка також утворює красиву фактурну поверхню, де вибираючи спосіб укладання, можна створити візерунок і надати оригінальності дорозі або тротуару.
Гранітна бруківка має широке застосування в різних областях створення міського і садово-паркового середовища. Її можна укладати на різні типи грунту, вона забезпечує відмінний поверхневий стік, не схильна до морозного пучення.
Встановлення
Укладання бруківки можливе на пісок, якщо не плануються значні навантаження транспорту та потоку людей. Такі доріжки та майданчики зазвичай створюють у садах чи на дачах, присадибних ділянках. Якщо плануються вищі навантаження, то каміння встановлюється на подушку з гравійно-піщаної суміші. Для найбільш міцних поверхонь як основа використовується бетонний моноліт.
Процес проводиться у кілька етапів:
- Розробляється проект, де враховується глибина котловану в залежності від того, бруківка буде розташовуватися нижче за навколишню поверхню, врівень з нею, або вище.
- Знімається верхня частина ґрунту та створюється котлован з урахуванням зазначених факторів.
- Дно та краї закриваються рулонами геотекстилю, щоб запобігти проростанню рослин. Встановлюються бордюри.
- Далі засипається пісок чи гравійно-піщана суміш залежно від обраного варіанта споруди. Вона вирівнюється та ущільнюючи, її величина повинна становити 10-15 см залежно від запланованих навантажень на фінішне покриття.
- За потреби після створення гравійно-піщаного шару він зверху заливається бетоном. Товщина шару може становити від 5 до 15 см. Рекомендується армування металевою або пластиковою сіткою з урахуванням майбутніх навантажень.
- Далі методом «від себе» укладається бруківка, вона з’єднується цементним розчином, після встановлення шви додатково затираються, щоб утворилася рівна поверхня.
Щоб вода стікала до країв, не застоювалася в центрі, середину дороги чи тротуару трохи піднімають щодо бордюрів.