Захворювання, причиною яких стали стрептококи, зазвичай протікають без характерних симптомів, а без лікування вони можуть стати причиною розвитку серйозних ускладнень.
Тому дуже важливо своєчасно виявити інфекцію. Зробити це можна шляхом проведення лабораторних аналізів. Після проникнення в організм стрептококу групи А імунітет починає виробляти антитіла проти цих бактерій. Щоб підтвердити їх наявність в організмі, пацієнту призначають аналіз на антистрептолізин, дізнатися про який всі деталі та вартість можна тут https://nikolab.com.ua/uk/prices/1112-2/.
Що таке антистрептолізин?
Антистрептолізином називають антитіла, що синтезуються організмом у відповідь на стрептолізин – специфічний токсин, що продукується бактеріями стрептококової групи. Рівень цих антитіл починає підвищуватися через тиждень після інфікування. Максимальна концентрація антистрептолізину спостерігається через 4-6 тижнів. Далі його кількість поступово починає знижуватися. Але виявити його в крові можна й через декілька місяців після захворювання.
Саме на цій реакції базується аналіз на визначення антистрептолізину-О. Це тест, що дозволяє виявити в плазмі крові антитіла, направлені проти стрептолізину. Дослідження показує, чи є людина носієм інфекції та чи був у її організмі стрептокок. Тест не проводиться для діагностики гострого інфекційного процесу, оскільки на початку захворювання (в гострій фазі) антитіл в організмі ще не має.
Коли проводиться аналіз?
Показаннями до проведення тесту на антистрептолізин-О можуть стати:
- підозра гострого ревматизму;
- часті рецидиви патологій серця, суглобів, ниркової тканини, нервової системи;
- тривале підвищення температури тіла без видимої причини;
- оцінка ефективності лікування стрептококової інфекції;
- оцінка ефективності медикаментозного лікування запальних процесів, що супроводжуються утворенням гною;
- обстеження пацієнтів з хронічними захворюваннями.
Розшифровка результату аналізу на антистрептолізин-О
Рівень антистрептолізину в організмі залежить від віку пацієнта:
- у дітей до 7 років нормою вважається показник, що не перевищує 100 од/мл;
- у віці 7-14 років показник не повинен перевищувати 250 од/мл;
- у пацієнтів старше 14 років значення має становити не більше 200 од/мл.
Підвищений рівень антитіл може вказувати на розвиток ангіни, тонзиліту, артриту та інших патологій, причиною яких є стрептококова інфекція. Похибки у визначенні результату можуть бути в таких випадках:
- хибно позитивний тест може бути у здорових людей, які є носіями стрептококу;
- хибно позитивний тест можливий у пацієнтів з патологією ниркової тканини;
- хибно негативний тест буває при проведенні протизапальної або антибактеріальної терапії з використанням гормональних, стероїдних препаратів та нестероїдних протизапальних ліків;
- хибно негативний результат характерний для початкових стадії розвитку інфекційного процесу, коли імунна система ще не продукує достатньої кількості антитіл;
- лише в 25% випадків локалізованого патологічного процесу в шкірі рівень антистрептолізину може бути підвищеним.
Як підготуватися до дослідження?
Для аналізу на антистрептолізин беруть венозну кров зранку натщесерце. Допускається перед обстеженням випити невелику кількість звичайної води. Також пацієнтам рекомендують перед забором крові трохи відпочити. За 1 годину до здачі біоматеріалу не можна палити, також слід уникати стресу та фізичного навантаження.
Аналіз на визначення рівня антистрептолізину-О по вигідній ціні можна зробити в лабораторії «Ніколаб» https://nikolab.com.ua/uk/. Тут використовується сучасне обладнання, що дає змогу отримати максимально інформативні результати за короткий період.