Кухонні комбайни відносяться до багатофункціональної та доволі складної техніки, тому в них може вийти з ладу що завгодно.
Потрібно пам’ятати про найчастіші поломки цих пристроїв та знати, як правильно проводити обслуговування техніки.
Основні причини несправностей кухонних комбайнів
Усе залежить від того, що саме не працює. Найчастіше ламаються якісь зовнішні елементи через неакуратне поводження з ними. Наприклад, ламається чаша або елементи для подачі продуктів. Вони можуть ламатися через те, що десь сильніше натиснули на них, кинули на підлогу або чимось вдарили.
Ще одна причина поломки може бути в тому, що давно не точили ножі або ж ви їх неправильно встановили і стерли кріплення. У цьому разі потрібно буде міняти або сам ніж, або ж усе кріплення. Тут вже потрібно шукати поломку — відносити прилад в сервісний центр, де проводять якісний ремонт кухонних комбайнів.
Ще одна часта причина поломки пристрою — проблеми в подачі електрики. Хтось перебив дріт або зламав вимикач. У цьому разі елементи міняються або ремонтуються, і техніка працює далі.
Складніший ремонт стосується внутрішніх елементів, як-от мотора або системи передачі руху на вінчик. У деяких моделях використовуються ремені, на яких з часом можуть стиратися зубчики. Вони теж міняються і техніка знову «в строю».
Якщо ж не працює сам мотор, то причин для його поломки може бути кілька:
- Перевантажили;
- Перегріли;
- Вік.
Крім того, Іноді хочеться зробити все швидше, тому засипаєш більше продуктів і намагаєшся дочекатися, поки все це подрібнюється. Але не всі комбайни можуть працювати з великими обсягами. Деяким потрібно подавати все невеликими порціями. Перевантаження мотора призводить до його поломки.
Також проблема може бути в тому, що не давали техніці «відпочивати», а безперервно щось робили. Якийсь час комбайн може так працювати, але потрібно давати час для «відпочинку». Тоді він прослужить довше. Особливо це стосується, якщо ви намагаєтеся замісити тісто. Оскільки воно в’язке, то не варто робити його під самий верх чаші і змушувати комбайн із ним крутитися.
Є таке поняття, як «втома техніки». Це приходить з її віком. Чим більше пристрій працює, то швидше зношуються різні елементи і з роками вони стають непридатними. У цьому разі нічого зробити не вийде, потрібно просто замінити старий елемент на новий і можна далі користуватися пристроєм. Правильне поводження з технікою продовжить термін її служби. Тому, перед тим як користуватися кухонним комбайном, почитайте інструкцію і не намагайтеся перевірити максимальні можливості пристрою.
Обслуговування кухонного комбайна
Правильне обслуговування кухонного комбайна полягає у простих діях. Важливо слідувати інструкціям виробника, але ось загальні поради:
- Чищення. Регулярно очищайте всі частини комбайна після кожного використання. Видаліть залишки продуктів, які можуть залишитися в недоступних місцях.
- Мийте розбірні деталі. Деякі частини, які можна розібрати, можна мити вручну або в посудомийній машині. Перевірте інструкції виробника.
- Змазування рухомих частин. Деякі моделі можуть вимагати змащення рухомих частин, таких як леза чи металеві валики. Використовуйте зазначені в інструкції засоби для змащування.
- Поточне слідкування за станом ножів. Регулярно перевіряйте стан ножів та лез. Якщо вони тупі або пошкоджені, замініть їх.
- Перевірка на протікання. Під час роботи слід перевіряти наявність протікань. Якщо ви помітили протікання, знайдіть його джерело та виправте проблему.
- Оновлення або заміна аксесуарів. Враховуйте, що деякі аксесуари можуть витратити свою ефективність з часом. Під час обслуговування розгляньте можливість їх оновлення або заміни.
- Регуляція натягувальної системи. Якщо ваш комбайн має натяжну систему, періодично перевіряйте її, щоб гарантувати оптимальну роботу.
- Зберігання відповідно до інструкцій. Зберігайте комбайн відповідно до рекомендацій виробника. Захищайте його від вологи, температурних коливань та інших факторів.
- Не використовуйте сировину, яка може пошкодити апарат. Використовуйте тільки сировину, яку рекомендує виробник. Використання непридатних продуктів може призвести до поломок.
- Обслуговування електричних компонентів. Звертайте увагу на стан електричних компонентів та кабелів. Якщо ви помітили будь-які пошкодження, зупиніть використання та вирішіть проблему до продовження роботи.
Завжди дотримуйтеся інструкцій виробника та вчасно виконуйте процедури обслуговування, щоб забезпечити правильну та безпечну роботу кухонного комбайна.