Паркет — покриття красиве і статусне, але потребує особливого догляду. У процесі експлуатації свій блискучий вигляд воно неминуче втрачає, з’являються подряпини, щілини, потертості.
А якщо дому довелося пережити потоп, паркетини потворно надуваються і починають гнити. Загалом потрібна реставрація.
Способи
Умовно реставрація паркету на https://superparket.com.ua/uslugi.html поділяється на косметичну, точкову та капітальну. У першому випадку з дошками все гаразд, просто погіршився зовнішній вигляд. Основних способів це виправити два.
Циклування. Вручну чи за допомогою техніки знімається тонкий шар деревини. Далі підлога шліфується і покривається захисним складом — лаком, олією, воском.
Шпаклювання. Потрібна шпаклівка по дереву або спеціальна мастика. Склад закриває дрібні тріщини у дереві, якщо підібраний у тон. Зазвичай шпаклівка та циклювання застосовуються в тандемі: спочатку підлогу циклюють, потім шліфують, заповнюють тріщини мастикою та лакують.
При точковому ремонті проблема виникає на конкретних ділянках підлоги. Зазвичай це великі тріщини, планки, що відійшли, спалахнув через воду паркет.
Якщо підлога скрипить, дошки відкріпилися від основи. Їх потрібно зафіксувати назад за допомогою клею або шурупів.
Сильно пошкоджені планки доведеться повністю замінити.
Капітальний ремонт передбачає заміну всього покриття для підлоги. Іноді доводиться також замінювати основу та систему лаг.
Правила
Перед реставрацією та ремонтом із кімнати доведеться винести всі меблі. Щоб роботи були якісними, потрібно добре освітлення.
Головне в паркеті – краса. Якщо прочитати більше про послуги реставрація паркету Київ на https://superparket.com.ua/uslugi.html, видно, що при частковому ремонті потрібно ретельно підбирати відтінок деревини. Зрозуміло, що порода дерева повинна збігатися. Буде незайвим пролабування всю підлогу для повного збігу відтінку.
Нові паркетини перед монтажем повинні відлежати в приміщенні кілька днів. Температури вирівняються і паркет досягне потрібної стадії температурного розширення.
Машинне циклювання краще ручного: якісніше, швидше вимагає менше зусиль. Циклуючи підлогу, важливо пам’ятати про товщину дошки. До нескінченності процедуру здійснювати не вийде: у певний момент дошки стануть надто тонкими, і буде потрібно заміна.
Шпаклівку краще купувати готову. Зробити її самостійно реально, але вгадати із відтінком важко.
Реставрація паркету — справа курна. Перед лакуванням підлогу необхідно ретельно пропилососити. Лак краще наносити фарбопультом: пензлики зроблять підлогу трохи шорсткою, не дадуть потрібного блиску; валики працюють краще, але не ідеально. Можна лакувати шпателем, але це вищий пілотаж, що вимагає особливої навички.