Монтаж газобалонного обладнання — найчастіший тип тюнінгу. Газ дешевший за бензин, і якщо автомобіль експлуатується часто, вигода виходить суттєва.
Монтаж ГБО — складна процедура, адже газові балони вибухонебезпечні, а витік газу за неправильного монтажу може коштувати водієві життя. Переобладнати машину самостійно не рекомендується, краще звертатися до Час газу встановлення гбо.
Етапи
Установка ГБО починається із дослідження. Не всі автомобілі можна обладнати під газове паливо, а для ряду двигунів це пов’язано зі суттєвими труднощами. Дослідження має проводитись у сертифікованій лабораторії. Вона має видати висновок, що авто придатне для монтажу ГБО. До того ж кожен проект ГБО індивідуальний і відповідає всім особливостям машини, а краще за лабораторію потрібні параметри ніхто не з’ясує.
Наступний етап – узгодження. Потрібно вирушити до ДІБДР з рішенням лабораторії та пакетом документів, написати заяву, сплатити держмито. Якщо все зроблено правильно, ДІБДР видасть дозвіл на встановлення.
Робити це має сертифікований центр. Він забезпечить необхідну якість установки та необхідні ДІБДР документи.
Далі потрібно знову звернутися до ДІБДР та пройти техогляд. Якщо помилок у монтажі немає, власник отримає оновлену діагностичну картку.
Залишилося доповнити реєстраційні документи і процедуру завершено.
Правила
Усі компоненти системи мають бути від одного виробника. Тільки це гарантує їхню сумісність.
Газовий балон зазвичай розміщується в ніші для запасного колеса або багажника. Контакт із металевими частинами корпусу повинен бути відсутнім. Можна використовувати неметалеву прокладку. Балон потрібно надійно зафіксувати ложементом, упорами чи кріпильними стрічками. Останні мають бути в неметалевому обплетенні.
Хороша вентиляція – обов’язкова вимога.
Заправний блок повинен надійно кріпитися. Обертання неприпустиме. Вимоги є і до розташування: якщо балон знаходиться в багажнику або салоні, блок повинен знаходитись зовні машини. Не в бампері, наприклад, а під ним.
Газопровід має бути герметичним, з компенсаційними кільцями.
Поради
У баку завжди має бути трохи бензину. Двигун включається на бензині та прогрівається ним же, тільки після прогрівання машина переходить на ГБО. Порушення цього порядку призведе до відмови системи.
Не забувайте про техогляд. Регулярна диагностика ГБО забезпечить своєчасне виявлення несправностей.
Заправляйте ГБО правильно. Звертайтеся на заправки. Самостійні спроби можуть призвести до витоків газу та інших порушень. Наприклад, заповнювати балон більш як на 80% заборонено.
Не спустошуйте балон повністю. Це може призвести до виходу з ладу більшої частини компонентів ГБО.