Екскаватори-навантажувачі — невеликі та дуже практичні помічники при більшості будівельних робіт. Вони найбільше підходять для широкомасштабних проектів, які вимагають максимум сили та швидкості.
Середні моделі екскаваторів-навантажувачів копають на глибину до 5 метрів і можуть переміщатися дорожніми покриттями між робочими місцями. У сукупності ці характеристики роблять екскаватори-навантажувачі оптимальними до виконання будівельних чи ремонтних робіт різних об’єктах.
Оренда екскаватора-навантажувача з оператором на сайті має явні переваги перед придбанням такої техніки. Компанія, що надає послуги спецтехніки, бере на себе всі витрати та трудовитрати з придбання, обслуговування, ремонту та зберігання техніки, оплати праці екіпажів. Так, звичайно, ця сума в результаті входить у вартість оренди. Але при прокаті техніки клієнт оплачує лише час її роботи на об’єкті. До того ж наявність досвідченого оператора, який працює саме на цій техніці, гарантує якісніший результат.
Області застосування екскаватора-навантажувача
Як правило, екскаватори-навантажувачі мають такі сфери застосування:
- Для прокладання підземних комунікацій
- Для виконання будівельних та дорожньо-ремонтних робіт
- Для розвантаження та навантаження різних сипких матеріалів
- Для демонтажу споруд будь-якої складності
- Для вирівнювання ґрунту
- Для кочування пнів
Таку техніку застосовують у будівництві, у житлово-комунальному та сільському господарстві тощо.
Види екскаваторів-навантажувачів
Екскаватори-навантажувачі прийнято поділяти за різними параметрами.
Перший із них – це вантажопідйомність. Техніка може бути легкою, яка не перевищує 4 тонни, середньою з вагою до 10 тонн та важкою з вагою понад 10 тонн.
За типом обладнання машини можуть бути екскаваторними та вантажними. При цьому вони можуть мати різні типи захватів, гідромолоти, вилки для роботи з піддонами, спецобладнання та обладнання для транспортування довгомірних вантажів.
За типом ходової частини та шасі виділяють колісні та гусеничні моделі. Перші відрізняються швидкістю та мобільністю, а другі – високою прохідністю у будь-якій місцевості, але вони повільніші.
За типом управління екскаватори можуть бути важільні та джойстикові. Останні дозволяють керувати транспортом однією рукою, але вони дорожчі, а перші вважаються традиційними, але для їхнього керування водієві доведеться здійснювати багато рухів тіла.