Для виробництва міцних спиртних напоїв потрібно їх дистиляція і підвищення градуса первинного продукту. Для цього використовуються пристосування, названі перегінними кубами.
Вони можуть мати різну форму, не обов’язково кубічну, головною вимогою є їх герметичність і хімічна інертність, коли матеріал пристрою не взаємодіє з рідиною і парою. Пропонується придбати перегінні куби на https://mirbeer.com.ua/ua/18-pereginni-kubi, де є великий вибір за формою, обсягом і матеріалом виготовлення.
Поняття
Як перегінного куба можуть використовуватися Бідони, каструлі з герметичною кришкою, циліндричні і сферичні ємності. Вони повинні мати можливість заповнення рідиною і віддачі пара при її нагріванні.
Стінки резервуара вибираються такими, щоб витримувати нагрів, зробити це швидко, при цьому враховується зростання тиску в процесі перегонки. Як матеріал виготовлення використовується нержавіюча сталь або мідь.
Крім ємності для рідини, багато варіантів кубів оснащуються нагрівальними електричними елементами. Обов’язковим пристроєм є клапан для скидання тиску, щоб уникнути аварійних ситуацій, коли неконтрольоване зростання внутрішніх параметрів призведе до вибуху. Ще один обов’язковий елемент оснащення – термометр, що вимірює температуру всередині ємності.
Більш рідкісний варіант куба-із зовнішнім нагріванням. Це найпростіший спосіб перегонки, проте він вимагає окремого приміщення, не є безпечним.
Призначення
Дане обладнання використовує ефект випаровування рідини при нагріванні з подальшою конденсацією і осадженням крапель. Результатом є відділення сивушних масел, що утворюються при виробництві алкоголю з рослинної сировини. Крім чистоти напою, перегінний куб збільшує їх міцність, підвищуючи градус.
Процес проводиться наступним чином:
- У куб заливається брага, заповнюючи його обсяг на 80%.
- Проводиться нагрівання рідини від +68 — +70°С.в цей час відбирається частина рідини, званої «головою». Тут містяться сивушні масла, цей обсяг є відходом виробництва.
- Далі при температурі + 78,4°C піде «тіло» з чистим етиловим спиртом.
- При подальшому нагріванні утворюються «хвости», де теж є багато шкідливих речовин. Їх однак можна додавати в брагу для підвищення фортеці вихідної сировини.
Саме перегінний куб виконує основну роботу з перекачування рідини і підвищення її фортеці, очищення від утворюються шкідливих субстанцій. Особливості виробу визначають якість кінцевого продукту.