Желейні цукерки є однією з найулюбленіших ласощів не тільки дітей, а й дорослих. Проте, сьогодні досить багато виробників нехтують правилами дотримання нормативів і використовують для своєї продукції різні хімічні добавки.
Щоб не труїти свій організм і вживати тільки якісні продукти, можна приготувати цукерки желейні самостійно.
Переваги
Желейні цукерки характеризуються декількома перевагами:
- Виробництво желейних цукерок здійснюється, як правило, з використанням тільки корисних продуктів – фруктів, цукат, фруктового соку, меду, кунжуту, волоських горіхів, арахісу і насіння соняшнику.
- В основі цукерок лежить пектин – клітковина натурального походження, яка видобувається з продуктів, отже, має безліч вітамінів і корисних компонентів.
- Щоб посилити смак солодощі, виробники використовують варення, свіжовичавлені соки.
- Можливість вживати солодкість навіть під час дієти. Головне – грамотно додавати цукерки в свій раціон.
- Стимуляція перистальтики кишкового тракту.
- Запобігання ризиків у розвитку атеросклерозу.
- Поліпшення імунної системи.
- Підвищення працездатності і поліпшення настрою.
- Надання допомоги у виведенні з організму токсичних речовин, шкідливих сполук.
Приготування
Приготування желейних цукерок в домашніх умовах може здійснюватися з тих продуктів, які є в холодильнику, наприклад, із заморожених фруктів і ягід, з варення, молока.
Для приготування класичного мармеладу слід приготувати кілька інгредієнтів.
- Очищений желатин — 2 ч. л.
- Холодна вода — ½ склянки.
- Фруктовий сік – 150 мл.
- Цукор-300 гр.
Приготування желейних цукерок полягає в декількох етапах. Спочатку необхідно желатин замочити в холодній воді. Далі, в окремій посудині, необхідно приготувати сироп: змішати сік і цукор, проварити інгредієнти близько 10 хвилин до повного розчинення цукру. Після в сік потрібно додати набряклий желатин і ретельно перемішати інгредієнти. Варити компоненти слід ще близько 15 хвилин, постійно помішуючи. При цьому важливо розуміти, що чим більше рідина буде уварюватися, тим вищою буде щільність у цукерок.
Для приготування можна скористатися самими різними формами, наприклад, звичайною формою для випічки. Так, на дно форми слід постелити фольгу, щоб в подальшому желатин було простіше виймати. Висота заливки желе не повинна бути більше 4 см. Коли суміш буде перелита в форму, останню слід відправити в холодильну камеру для застигання.