При вивченні правил дорожнього руху майбутньому водієві слід знати, як правильно організувати зупинку та стоянку автотранспорту. Про це докладно розповідається у 15 розділі.
Його уважне вивчення допоможе правильно поводитися, у разі потреби.
ПДР Зупинка і стоянка передбачають:
- зупиняти автотранспорт, під час руху магістраллю, лише у спеціально відведених місцях. За їх відсутності – на узбіччі;
- якщо немає спеціально відведеного місця, ні узбіччя, зупинитися можна з правого боку проїжджої частини, з’їхавши досить глибоко, щоб не порушувати процесу руху;
- якщо дорога відрізняється одностороннім рухом і не має розмітки посередині, можна поставити автомобіль з лівого боку дороги. Заборонено організовувати стоянку на дорогах із бульваром чи розміткою посередині.
При виникненні необхідності термінової зупинки автотранспорту, слід пам’ятати, що установка транспортних засобів у 2 ряди вздовж дороги, суворо заборонена. Встати може лише один автомобіль, але не два чи більше.
Під час зупинки на краю дороги забороняється ставити транспорт під кутом до проїжджої частини, оскільки це ускладнить повноцінний рух нею.
Як грамотно організувати стоянку транспортних засобів
Підійшовши до питання про стоянку, слід знати, що автотранспорт ставлять так, щоб воно не могло самовільно рухатися.
Категорично забороняється влаштовувати автостоянку:
- на трамвайних коліях;
- залізничних переїздах;
- під мостом або в тунелі;
- на мостах;
- пішохідних переходах. Зупинка має здійснюватися за 10 метрів від розмітки;
- на перехрестях;
- поблизу зупинок громадського транспорту. При необхідності стоянки, її організовують не менше ніж за 30 метрів від зупинки;
- у місцях, де стоянка автомобіля перекриє прохід пішоходам та руху транспорту;
- не слід ставити транспортний засіб там, де немає можливості зустрічного роз’їзду або транспортний засіб неможливо об’їхати в процесі здійснення руху.
Слід пам’ятати, що в місцях, де зупинка заборонена, організовувати стоянку не рекомендується. Працівник ДАІ, побачивши це, випише штраф.
Щоб уникнути аварії чи нещасного випадку, не організовується стоянка на складних ділянках проїжджої частини (небезпечні повороти, місця з поганою видимістю тощо). Якщо без зупинки неможливо обійтися, водій зобов’язаний вжити заходів, щоб убезпечити інших учасників дорожнього руху від потрапляння у ДТП.